Skema - 0. årgang

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.00 - 8.15 Morgensang Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

8.15 - 9.00 Dansk AF Dansk UH Dansk AF

Dansk AF

Dansk AF

9.00 - 9.45 Dansk AF Dansk UH Dansk AF Dansk AF Dansk AF
9.45 - 10.15 FRUGT - PAUSE
10.15 - 11.00 Engelsk BK

Matematik AF

Dansk UH

Kulturfag MB + 1.-2. klasse

Musik JU

11.00 - 11.45

Billedkunst UH + 1.-2. klasse

Matematik AF Kulturfag MB + 1.-2. klasse Matematik UH + 1.-2. klasse Matematik UH + 1.-2. klasse
11.45 - 12.15 MIDDAGSPAUSE
12.15 - 13.00 Billedkunst UH + 1.-2. klasse Engelsk BK Idræt JJ + 1.-2. klasse  Musik JU  Matematik AF
13.00 - 13.45     Idræt JJ + 1. 2. klasse    

 AF: Anette Fjord   BK: Bjørn Kudahl   JJ: Jannik Jensen   JU: Janne Ubbesen   MB: Marie Brouw   UH: Ulla Hindsgavl

 

Skema - 1.-2. årgang

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.00 - 8.15 Morgensang Morgensang

Morgensang

Morgensang

Morgensang

8.15 - 9.00 Dansk UH Engelsk BK Dansk UH

Natur/teknik UH

Dansk UH

9.00 - 9.45 Dansk UH Musik JU Dansk UH Natur/teknik UH Dansk UH
9.45 - 10.15 FRUGT - PAUSE
10.15 - 11.00 Dansk UH

Dansk UH

Matematik AF

Kulturfag MB + 0. klasse

Dansk UH

11.00 - 11.45 Billedkunst UH + 0. klasse Engelsk BK Kulturfag MB + 0. klasse Matematik UH + 0. klasse Matematik UH + 0. klasse
11.45 - 12.15 MIDDAGSPAUSE
12.15 - 13.00 Billedkunst UH + 0. klasse Matematik AF Idræt JJ + 0. klasse Dansk UH Musik JU
13.00-13.45     Idræt JJ + 0. klasse    

 AF: Anette Fjord   BK: Bjørn Kudahl   JJ: Jannik Jensen   JU: Janne Ubbesen   MB: Marie Brouw   UH: Ulla Hindsgavl

 

Skema - 3.-4. årgang

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.00 - 8.15 Morgensang Morgensang Morgensang Morgensang Morgensang
8.15 - 9.00 Dansk BK Matematik AF

Musik BK

Dansk UH

Historie MB
9.00 - 9.45 Dansk BK Matematik AF Musik BK

Dansk UH

Billedkunst JU
9.45 - 10.15 FRUGT - PAUSE
10.15 - 11.00 Historie MB Dansk BK Dansk BK Dansk BK Engelsk BK
11.00 - 11.45 Engelsk BK Billedkunst JU Matematik AF Matematik AF Dansk BK
11.45 - 12.15 MIDDAGSPAUSE
12.15 - 13.00 Matematik AF Idræt MB + 5.-6. klasse Natur/teknik UH Håndv/design BK

Dansk BK

 

13.00 - 13.45    Idræt MB + 5.-6. klasse  Natur/teknik UH Håndv/design BK  

 AF: Anette Fjord   BK: Bjørn Kudahl   JJ: Jannik Jensen   JU: Janne Ubbesen   MB: Anja Marie Brouw   UH: Ulla Hindsgavl

Skema - 5.-6. årgang

 

Tid Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag
8.00 - 8.15 Morgensang Morgensang Morgensang Morgensang Morgensang
8.15 - 9.00 Dansk MB Dansk MB

Dansk MB

Musik JU

Engelsk BK
9.00 - 9.45 Dansk MB Engelsk BK Dansk MB Musik JU Dansk MB
9.45 - 10.15 FRUGT - PAUSE
10.15 - 11.00 Matematik AF Historie MB Kristendom MB Matematik AF Tysk AF
11.00 - 11.45 Matematik AF Historie MB Engelsk BK Billedkunst JU Matematik AF
11.45 - 12.15 MIDDAGSPAUSE
12.15 - 13.00 Håndværk/design BK/MB Idræt MB + 3.-4. klasse Matematik AF Tysk AF Natur/teknik UH
13.00 - 13.45 Håndværk/design BK/MB Idræt MB + 3.-4. klasse Håndværk/design BK/MB Dansk MB Natur/teknik UH
13.45 - 14.30  Håndværk/design BK/MB        

 

 AF: Anette Fjord   BK: Bjørn Kudahl   JJ: Jannik Jensen   JU: Janne Ubbesen   MB: Marie Brouw   UH: Ulla Hindsgavl

Denne hjemmeside bruger cookies til trafikmåling og optimering af indhold. Hvis du klikker videre accepterer du vores brug af cookies. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk